Finalistes a millor entrenador/a per categories

Un cop fet el recompte dels 1.293 vots, els finalistes que opten a millor entrenador/a per categories de la temporada 2016 - 2017, el guanyador/a de les quals serà premiat/da durant l'entrega de premis del Dia de l'Entrenador són (ordenats alfabèticament)

MILLOR ENTRENADOR CATALÀ LLIGA ACB
  • Pedro Martínez - Valencia 

  • Joan Peñarroya - Andorra

  • Joan Plaza - Málaga

MILLOR ENTRENADOR CATALÀ LLIGUES FEB MASCULINES
  • Roger Grimau - JAC Sants

  • Alfred Julbe - FC Barcelona

  • Àlex Terés - CB Mollet

MILLOR ENTRENADOR COPA CATALUNYA MASCULINA
  • Jordi Garcia - CP Roser

  • Oscar Navarro - CB Esparreguera

  • Alberto Peña - Boet Mataró

MILLOR ENTRENADOR JÚNIOR PREFERENT MASCULÍ
  • Marc Brugué - Basket Almeda

  • Albert Cañellas - CB Hospitalet

  • Alfred Julbe - FC Barcelona

MILLOR ENTRENADOR CADET PREFERENT MASCULÍ
  • Marc Calderón - FC Barcelona

  • Raül Galobardes - CEB Marc Gasol

  • David Jimeno - Joventut de Badalona

EQUIP PROMOCIÓ MASCULÍ CISTELLA PETITA
  • Xavier Mayola - Maresme 3 Viles

  • Oriol Pérez - AESE

  • Héctor Sánchez - Joventut de Badalona

EQUIP PROMOCIÓ MASCULÍ CISTELLA GRAN
  • Dario Naharro - Maresme 3 Viles

  • Ramon Reigada - JAC Sants

  • Joan Rubio - UE Mataró

MILLOR ENTRENADOR CATALÀ A L'ESTRANGER
  • Jordi Fernández - USA

  • Lucas Mondelo - Rússia

  • Xavi Pascual - Grecia

MILLOR ENTRENADOR CATALÀ LLIGUES FEB FEMENINES
  • Sergio Manzano - Joventut les Corts

  • Èric Surís - Uni Girona

  • Jordi Vizcaíno - Femení Sant Adrià

MILLOR ENTRENADOR COPA CATALUNYA FEMENINA
  • Guillem Abelló - CP Roser

  • Toni Pallé - Basket Almeda

  • Mateo Rubio - Barça Santfeliuenc

MILLOR ENTRENADOR JÚNIOR PREFERENT FEMENÍ
  • Dani José - Femení Sant Adrià

  • Toni Pallé - Basket Almeda

  • Javi Torralba - Segle XXI

MILLOR ENTRENADOR CADET PREFERENT FEMENÍ
  • Albert Assens - Femení Maresme

  • Glòria Estopà - Femení Sant Adrià

  • Àlex Rodríguez - Basket Almeda

EQUIP PROMOCIÓ FEMENÍ CISTELLA PETITA
  • Albert Illa - Femení Maresme

  • Miriam Palacios - Basket Almeda

  • Raquel Tienda - CE Joventut l'Hospitalet

EQUIP PROMOCIÓ FEMENÍ CISTELLA GRAN
  • Joan Florit - Basket Almeda

  • Miquel Molgosa - CN Sabadell

  • Jordi Vizcaíno - Femení Sant Adrià